Agnieszka budziła Zabrze

Była energia, była moc, było bardzo aktywnie i co ważne z konkretnym przesłaniem. Na przekór kapryśnej pogodzie, w minioną sobotę kilkudziesięciu mieszkańców Zabrza wzięło udział w oficjalnym budzeniu swojego miasta. W okolicach Głównej Kluczowej Sztolni Dziedzicznej, przy ulicy Karola Miarki 16, jedna z najbardziej aktywnych Zabrzanek – Agnieszka Rupniewska zorganizowała trening izometryczny, oraz zajęcia z zumby i tabaty.

Punktualnie o godz. 11.00 na Zabrzan czekali najlepsi, profesjonalni trenerzy – Lilka Galik i Paweł Bezdel. Pogody nie trzeba było wcale zaklinać, bo zajęcia zorganizowano pod namiotem. Na aktywnych mieszkańców, którzy zdecydowali się wziąć udział w miejskiej pobudce, czekały maty i napoje izotoniczne. Przekrój wieku zaskoczył organizatorów wydarzenia. Trenowali dorośli i dzieci, ale nie zabrakło też w tym gronie seniorów z Zabrza.

Aktywne budzenie miasta było również okazją do promowania zachowań prodemokratycznych i zachęcenia mieszkańców, żeby wzięli udział w wyborach samorządowych, zaplanowanych na 21 października. – Nie jest to z pewnością początek kampanii wyborczej, ale jest to moment, żeby z całą pewnością, zwrócić uwagę na to, że w Zabrzu tylko 20 proc. uprawnionych osób bierze udział w wyborach. Moim zdaniem jest to tendencja, która martwi nie tylko mnie. Tak naprawdę tylko dwie osoby na dziesięć idą do urn wyborczych – wyjaśniała Agnieszka Rupniewska – organizatorka wydarzenia.

Budzenie Zabrza odbyło się po raz pierwszy, ale jego inicjatorka nie zamierza spocząć na laurach. Nie wykluczone, że w mieście a najbliższym czasie będzie więcej tego typu wydarzeń.

Kontakt

Biuro Sztabu Agnieszki Rupniewskiej

ul. Wolności 269
41-806 Zabrze

nr tel: (+48) 538 383 078